Hala Gąsienicowa - Wycieczki w Tatry - Przewodnik Tatrzański- wyprawa w góry

Wycieczki z przewodnikiem
Wycieczki z przewodnikiem
Przejdź do treści

Wycieczka na Halę i Czarny Staw Gąsienicowy

Wycieczka na Halę Gąsienicową prowadzi w jeden z najpiękniejszych zakątków Tatr Polskich. Dojść w to miejsce może każdy nawet poczatkujący turysta. Z Hali Gąsienicowej prowadzi szlak nad Czarny Staw Gąsienicowy. To malownicze jezioro górskie i jego otoczenie należą do najwspanialszych w Tatrach. Będąc w Zakopanem obowiąkowo trzeba odbyć wycieczkę w to wspaniałe miejsce.
zapisy w Tatry
Atrakcje wycieczki:
Szałasy  pasterskie na Hali Gąsienicowej, jezioro Czarny Staw Gąsienicowy,  przepiękne widoki na strzeliste szczyty, schronisko Murowaniec, Głaz  Karłowicza,

Przebieg wycieczki:
Kuźnice  - Boczań - Skupniów Upłaz - Przełęcz między Kopami - Hala  Gąsienicowa-schronisko Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Przełęcz  miedzy Kopami - Dolina Jaworzynka - Kuźnice

Przewyższenie: 690m
Czas trwania wycieczki: ok. 5-6 godz.
Skala trudności: łatwa

Rozpaczęcie wycieczki: godz.8.00- spotkanie z przewodnikiem tatrzańskim w Kuźnicach.
Cena za 1 osobę: 140 zł
Ilość: min. 4 - max. 15 osób, dzieci od 10 lat

Opis wycieczki:
Wycieczka prowadzi z Kuźnic  przez Boczań i Skupniów Upłaz. Początek trasy drogą leśną a powyżej  górnej granicy lasu, szlak prowadzi bezleśnym grzbietem Skupniowego  Upłazu. Od tej chwili towarzyszyć nam będzie piękny widok na Dolinę  Olczyską, Kopieńce i Nosal a po chwili na Giewont oraz Kasprowy Wierch. Z przełęczy Między Kopami kawałek łagodnie w górę, po czym przez Królową Rówień i zejście na Halę Gąsienicową.
Otoczenie Hali to wspaniałe strzeliste szczyty i turnie min. Granaty, Kozi Wierch, Świnica oraz charakterystyczny Kościelec.  Na Hali Gąsienicowej ujrzymy drewniane budynki i zabytkowe szałasy,  pozostałe po prowadzonych tu dawniej wypasach owiec. W obszernym  granitowym schronisku Murowaniec odpoczynek, następnie udajemy się w kierunku Czarnego Stawu Gąsienicowego. Po drodze mijamy leżący w dole tzw. Kamień Karłowicza -  granitowy głaz który został postawiony w miejscu tragicznej śmierci  Mieczysława Karłowicza, wybitnego kompozytora, fotografa i taternika.
Najpiękniejszym miejscem Doliny Gąsienicowej jest Kocioł Czarnego Stawu Gąsienicowego.  Staw jest czwartym co do wielkości a trzecim co do głębokości jeziorem w  całych Tatrach. Królują nad nim wspaniałe szczyty, przez które  przebiega Orla Perć, najtrudniejszy szlak górski w Tatrach Polskich. Wracamy tą sama drogą na Przełęcz Między Kopami a stąd Doliną Jaworzynki schodzimy do Kuźnic.

Wróć do spisu treści