Kopieniec-Nosal - Wycieczki w Tatry-zapisy | Przewodnik Tatrzański | wyprawa w góry

Przejdź do treści

Kopieniec-Nosal

Poziom2
KOPIENIEC - NOSAL

Wycieczka prowadzi w atrakcyjne krajobrazowo a mniej uczęszczane miejsca w Tatrach. W trakcie wycieczki zdobywa sie dwa wierzchołki: Kopieniec i Nosal Z wycieczki może skorzystać każdy, również osoba stawiający pierwsze kroki na tatrzańskich szlakach. Trasa nie jest trudna technicznie ani kondycyjnie za to obfituje we wspaniałe widoki.

Atrakcje wycieczki:
Rozległe widok z Kopieńca Wielkiego oraz Nosala, drewniane szałasy pasterskie, największe w Tatrach Wywierzysko Olczyskie, tama na potoku Bystra, bacówka.

Przebieg wycieczki:
Toporowa Cyrhla - Polana pod Kopieńcem - Kopieniec - Polana Olczyska - Nosalowa Przełęcz - Nosal - tama poniżej Kuźnic.
Przewyższenie: 300m
Czas trwania wycieczki: ok. 4-5 godz.
Skala trudności: łatwa

Rozpaczęcie wycieczki: godz.9.00- spotkanie z przewodnikiem tatrzańskim na Toporowej Cyrhli (obok restauracji "7 kotów")
Cena za 1 osobę: 49 zł
Ilość:

Opis wycieczki:
Nasza  trasa zaczyna się na Cyrhli, tutaj szlakiem najpierw przez łąkę później lasem, dochodzimy na Polanę pod Kopieńcem. Na skraju polany czeka nas  krótkie podejście na Kopieniec Wielki, niezbyt wysoki szczyt wznoszący się nad Doliną Olczyską. Nagi wierzchołek Kopieńca jest doskonałym punktem widokowym, szczególnie na otoczenie Hali Gąsienicowej.  

Po zejściu z wierzchołka na polanie zobaczymy szereg drewnianych szałasów pasterskich. Stąd szlakiem kierujemy się na Polanę Olczyską, gdzie podziwiać można źródło krasowe - Wywierzysko Olczyskie. Następnie podejście przez Nosalową Przełęcz na leżący pomiędzy Dolina Olczyską a Doliną Bystrą skalisty wierzchołek Nosala. Ze szczytu rozległy widok na Tatry oraz leżące poniżej Kuźnice. Szlak zejściowy doprowadza w okolice tamy na potoku Bystra.

Wróć do spisu treści