Kopieniec-Nosal - Wycieczki w Tatry — zapisy | Przewodnik Tatrzański | wyprawa w góry

W Tatry z przewodnikiem

Wycieczki z przewodnikiem

Przejdź do treści
Wycieczka na Nosal i Kopieniec

Wycieczka prowadzi w atrakcyjne krajobrazowo a mniej uczęszczane miejsca w Tatrach. W trakcie wycieczki zdobywa sie dwa wierzchołki: Kopieniec i Nosal. Z wycieczki może skorzystać każdy, również osoba stawiający pierwsze kroki na tatrzańskich szlakach. Trasa nie jest trudna technicznie ani kondycyjnie, za to obfituje we wspaniałe widoki.

TERMIN WYCIECZKI:
W każdą środę od czerwca do września

Atrakcje wycieczki:
Rozległe widok z Kopieńca Wielkiego oraz Nosala, drewniane szałasy pasterskie, największe w Tatrach Wywierzysko Olczyskie, tama na potoku Bystra, bacówka.

Przebieg wycieczki:
Toporowa Cyrhla - Polana pod Kopieńcem - Kopieniec - Polana Olczyska - Nosalowa Przełęcz - Nosal - tama poniżej Kuźnic.
Przewyższenie: 300m
Czas trwania wycieczki: ok. 4-5 godz.
Skala trudności: łatwa

Rozpoczęcie wycieczki: godz.9.00- spotkanie z przewodnikiem tatrzańskim na Toporowej Cyrhli (obok restauracji "7 kotów")
Cena za 1 osobę: 49 zł

Ilość: min. 6 max. 20 osób, dzieci od 7 lat


Opis wycieczki:
Nasza trasa zaczyna się na Cyrhli, tutaj szlakiem najpierw przez łąkę później lasem, dochodzimy na Polanę pod Kopieńcem. Na skraju polany czeka nas krótkie podejście na Kopieniec Wielki, niezbyt wysoki szczyt wznoszący się nad Doliną Olczyską. Nagi wierzchołek Kopieńca jest doskonałym punktem widokowym na całe Tatry, a w szczególności na otoczenie Hali Gąsienicowej.  

Po zejściu z wierzchołka na polanie zobaczymy szereg drewnianych szałasów pasterskich. Stąd szlakiem kierujemy się na Polanę Olczyską, gdzie podziwiać można źródło krasowe - Wywierzysko Olczyskie. Następnie podejście przez Nosalową Przełęcz na leżący pomiędzy Dolina Olczyską a Doliną Bystrą skalisty wierzchołek Nosala. Ze szczytu rozległy widok na Tatry, Zakopane i Podhale oraz leżące poniżej Kuźnice. Szlak zejściowy doprowadza w okolice tamy na potoku Bystra.

Inne wycieczki:
Sarnia Skała
Wycieczka w Poniedziałek
Szpiglasowy Wierch
Wycieczka we Wtorek
5 Stawów Polskich
Wycieczka w Środę
Kopieniec-Nosal
Wycieczka w Środę
Rysy
Wycieczka w Czwartek
Hala Gąsienicowa
Wycieczka w Piątek
Giewont
Wycieczka w Niedzielę
Czerwone Wierchy
Wycieczka w Sobotę
Wróć do spisu treści